Styl industrialny – co to jest? Poznaj charakterystykę jednego z najpopularniejszych wnętrzarskich nurtów!

Aranżowanie wnętrz nie należy do najłatwiejszych zajęć. Wybierając meble i dodatki, warto obrać sobie jeden konkretny nurt, by mieszkanie tworzyło spójną całość. Jednym z niezwykle modnych kierunków w projektowaniu wnętrz jest styl industrialny. Co to właściwie jest? Zebraliśmy dla Ciebie najważniejsze informacje, byś mógł poznać ten trend.

Styl industrialny – poznaj podstawowe informacje!

Trend ten narodził się w Stanach Zjednoczonych w latach 50-tych XX wieku. Właśnie wtedy zaczęto aranżować budynki starych fabryk i przekształcać je na mieszkania. Najbardziej charakterystycznym elementem stylu industrialnego jest duża ilość wolnej przestrzeni. Istotną rolę odgrywa także światło, surowy klimat i prostota.

Styl industrialny – co to jest i czym się charakteryzuje?

Najbardziej klasyczna wersja tego trendu zakłada zastosowanie jedynie kilku neutralnych barw, należą do nich czerń, szarość, biel i beże. Możesz także zastosować niewielkie ceglane akcenty. Ważne by wyglądały jak najbardziej naturalnie. Oprócz skromnej palety barw, równie charakterystyczną cechą są stosowane materiały i tekstury, do których należy zaliczyć szkło, metale o różnorodnym wykończeniu oraz celowo postarzane drewno.

Obecnie istnieje również druga, bardziej nowoczesna wersja stylu industrialnego. Dzięki wprowadzeniu większej ilości barw i faktur, mieszkanie zyskuje bardziej przytulny klimat. Dopuszczalne dodatki to welury w odcieniach zieleni, granatu i ciemnego borda, kolorowe pluszowe dywany lub poduszki.

Jak urządzić mieszkanie w stylu industrialnym?

Urządzając pomieszczenia, należy trzymać się kilku zasad. Przede wszystkim powinny przeważać naturalne materiały i mała kontrastowość. Ponadto musisz pamiętać o cechach charakterystycznych takich jak widoczne rury, przewody instalacyjne oraz inne dodatki odzwierciedlające klimat starych fabryk. Pomieszczenia możesz ocieplić np. za pomocą kwiatów. Wybierając meble do mieszkania w stylu industrialnym postaw na metalowe regały i sprzęty z charakterem np. łączące w sobie elementy drewniane i metalowe. Możesz także pokusić się o kilka elementów z tzw. drugiego obiegu, czyli wykorzystać akcesoria retro.

Ponadto ogranicz ilość bibelotów i gadżetów. Zrezygnuj również z zasłon i firan, a zastosuj jedynie proste, surowe rolety. Podczas poszukiwań mebli w stylu industrialnym skorzystaj z bogatej oferty naszego sklepu.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium