Loftowy regał na książki to obecnie jeden z modniejszych elementów wystroju wnętrz. Prezentuje się bardzo efektownie i świetnie sprawdza się jako część różnego rodzaju aranżacji. Z powodzeniem możesz go wykorzystać w wielu pomieszczeniach. Na jaki model powinieneś się zdecydować? Czytaj dalej i skorzystaj z naszych podpowiedzi.
Regał na książki loft - mebel uniwersalny?
Solidny regał na książki sprawdzi się doskonale w niejednym pomieszczeniu. Przechowywać na nim możesz również różnego rodzaju dekoracje i bibeloty.
Modny obecnie styl industrialny powstał w czasach recesji w Stanach Zjednoczonych. Wówczas wiele opuszczonych fabryk adaptowano na mieszkania. Cechowała je duża otwarta przestrzeń i wykorzystanie takich materiałów jak beton, drewno, metal. Całość uzupełniały charakterystyczne lampy i widoczne elementy instalacji.
Regał na książki w wersji loft powinien być wykonany właśnie ze wspomnianych wyżej materiałów. Największą popularnością cieszą się meble drewniane i metalowe. Są zazwyczaj dość proste, a więc i funkcjonalne. Rozpoznać je możesz od razu.
W jakich wnętrzach sprawdzają się loftowe regały na książki?
Regały w stylu loft są bardzo proste, dlatego sprawdzają się jako element różnych aranżacji. Z powodzeniem możesz wykorzystać je w pomieszczeniach utrzymanych w stylistyce skandynawskiej. Stanowią one świetne przełamanie neutralności i jasnej stylistyki typowej dla stylu scandi. Jednak regał na książki loft sprawdzi się też we wnętrzach nowoczesnych, minimalistycznych.
W jakim pomieszczeniu warto postawić na tego typu mebel? Pierwszy na myśl przychodzi oczywiście salon. Na regale poza książkami możesz ustawić pamiątki z podróży czy zdjęcia w ramkach. Inną opcją jest umieszczenie go w sypialni lub jadalni.
Co wyróżnia typowy regał na książki typu loft?
Styl industrialny nawiązujący do przestrzeni przemysłowych jest obecnie bardzo popularny. Typowym elementem dla wnętrz loftowych są półki przypominające regały magazynowe. Ich konstrukcja jest zazwyczaj metalowa, wzbogacona o drewniane elementy. Jak dokładnie się prezentują?
Regały na książki loft są uniwersalne i mają naprawdę bardzo prostą budowę, dlatego są też wysoce funkcjonalne. Mają na ogół formę wysokiego, prostokątnego stelaża z półkami. Brak jest w ich przypadku szuflad, szafek czy drzwiczek, dlatego dostęp do rzeczy jest bardzo łatwy. Regały tego typu są również dość pojemne, dzięki czemu poukładane na nich książki i bibeloty są uporządkowane oraz dobrze wyeksponowane.
Czy warto zdecydować się na zakup regału w stylu loft?
Każdy regał na książki loft zbudowany jest w zasadzie podobnie. Są to meble bardzo proste, nieskomplikowane, co jest ich niewątpliwą zaletą. Nie posiadają drzwiczek i pleców, dlatego prezentują się lekko i nowocześnie. Skonstruowane są zazwyczaj z metalu w kolorze czarnym. Z kolei półki często produkowane są z naturalnego drewna. Największą popularnością od lat cieszą się klasyczne regały loftowe o prostokątnym kształcie.
Na regale loftowym książki prezentują się wręcz doskonale. Jest to mebel, który dobrze znosi spore obciążenia. Możesz ustawić na nim dodatkowo również np. pamiątki z podróży czy zdjęcia w ramkach. Mile widziana jest także różnorodna roślinność. Jeśli mowa o ilości rzeczy, panuje tutaj spora dowolność. Może być ich bardzo dużo lub stosunkowo niewiele. W każdej odsłonie regał loft prezentuje się doskonale.
Szafki i półki loftowe - dopełnienie regałów w stylu loft
Oferta mebli loftowych nie ogranicza się oczywiście jedynie do regałów na książki. Równie dobrze zdecydować się można na zakup loftowych szafek czy półek wiszących. Możliwości jest całkiem sporo.
Meble loftowe są generalnie bardzo proste, jeśli chodzi o formę. Wykonywane są z surowego metali i drewna. Stelaż na ogół utrzymany jest w czarnej kolorystyce. Takie meble najczęściej nie mają uchwytów, a jeśli już są to metalowe i czarne. Loftowe propozycje są niezwykle funkcjonalne, a dodatkowo pełnią również funkcję dekoracyjną. Stanowią idealne dopełnienie wnętrz industrialnych, ale i nie tylko ich. Z powodzeniem wykorzystywać je możesz także w aranżacjach nowoczesnych i skandynawskich.