Jak łączyć meble loftowe z innymi stylami wnętrz?

Jak łączyć meble loftowe z innymi stylami wnętrz?

Projektowanie wnętrz nie jest prostym zadaniem. Zdarza się, że trudno zdecydować się pomiędzy dwoma stylami aranżacyjnymi, bo zarówno jeden, jak i drugi, ma w sobie coś urokliwego. Bywa też, że planujesz remont i zależy Ci na tym, aby wyraźnie odmienić wnętrze, ale nie chcesz przy tym pozbywać się niektórych mebli, bo zwyczajnie je lubisz. W obydwu tych sytuacjach nasuwa się kluczowe pytanie - czy da się połączyć dwa style wnętrzarskie w jednym wnętrzu? Odpowiedź brzmi “tak”! W tym artykule dowiesz się, jak łączyć meble loftowe z innymi stylami wnętrz.

Ogólne zasady mieszania stylu loftowego z innymi

Jeżeli podoba Ci się loftowy styl wnętrza, ale nie na tyle, aby postawić na niego w całości, mamy dla Ciebie świetną wiadomość - bez problemu połączysz go z innymi popularnymi stylami! Co więcej, skomponowanie go ze stylem industrialnym, skandynawskim czy nowoczesnym może nawet zapewnić całkiem ciekawy efekt wizualny. Zanim przejdziemy do szczegółowego omówienia każdego z tych połączeń, najpierw kilka słów na temat ogólnych zasad łączenia mebli loftowych z innymi stylami wnętrz:

- kolory - meble loftowe zwykle tworzone są w kolorach czerni, szarości i bieli. Warto pozostać przy tej palecie barw, aby zachować spójność i harmonię. Bez problemu jednak możesz dostawić do nich meble lub pojedyncze elementy utrzymane w kolorach naturalnego drewna;

- materiały - w stylu loftowych zwykle dominują surowe materiały, takie jak metal, cegła, beton czy szkło. Nie ma jednak przeciwwskazań, aby meble loftowe komponować ze zgoła odmiennymi materiałami. Ciekawie prezentują się między innymi w towarzystwie ciepłych, miękkich, przytulnych surowców, takich jak puszyste dywany, drewniane pudła czy kosze z wikliny. Ogółem, wszelkie zestawienia bazujące na kontraście będą tutaj mile widziane;

- formy - loft stawia na prostotę i minimalizm. Znów możesz zatem posłużyć się kontrastem i zestawić meble loftowe z bardziej wymyślnymi, np. z ozdobną komodą. Trzeba jednak zachować przy tym umiar, bo dwie skrajności ustawione obok siebie też nie będą wyglądały zbyt dobrze.

Inspiracje - jak łączyć meble loftowe z innymi stylami?

Czas na konkretne przykłady połączenia mebli loftowych z innymi stylami wnętrz.

Meble loftowe w stylu industrialnym

Styl loftowy wiele czerpie ze stylu industrialnego, dlatego w takim połączeniu wręcz ciężko o popełnienie błędu. Meble w stylu loft z zamkniętymi oczami możesz zestawiać z półkami czy regałami wykonanymi z metalu. Dobrze sprawdzi się również połączenie typowego loftowego stolika kawowego z przemysłowymi krzesłami bądź taboretami, rodem ze stylu industrialnego. Spójną całość stworzą też różnego rodzaju geometryczne dodatki, np. kwietnik na ścianę w formie ramy złożonej z kwadratów.

Meble loftowe w stylu skandynawskim

Styl skandynawski to sztandarowy przykład ciepła i przytulności, dlatego - bazując na wcześniej wspomnianej zasadzie kontrastu - możesz dodać do niego akcent surowości w postaci mebli loftowych. Projektanci wnętrz przyjęli już nawet takie połączenie do kanonu stylów aranżacyjnych i nadali mu nazwę “Scandi loft”. Trzeba przyznać, że omawiane meble w połączeniu z bielą ścian i mnogością miękkich, przytulnych tekstyliów prezentują się całkiem dobrze.

Meble loftowe w stylu nowoczesnym

W słowniku pojęć aranżacyjnych coraz częściej można spotkać się z określeniem “styl loftowy nowoczesny”. To nic innego jak właśnie połączenie loftu i cech wnętrz nowoczesnych. Jak wygląda to w praktyce? Surowość mebli loftowych przełamywana jest przez meble, kolory i dodatki zapożyczone z bardziej przytulnych stylów, np. boho albo glamour. Tak, to eklektyzm w czystej postaci!

Podsumowując, meble loftowe są tak uniwersalne, że z powodzeniem możemy wkomponować je w inne style aranżacyjne. Jeżeli poszukujesz jakościowych łóżek, komód czy regałów tego typu, koniecznie zajrzyj do oferty sw-design.pl. Znajdziesz tam nowoczesne polskie meble handmade, wykonane z najlepszych materiałów i z dbałością o najdrobniejsze szczegóły. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium