Industrialne rozwiązania zyskują na popularności. Przykładem takiego stanu rzeczy jest styl loftowy, który łączy w sobie nowoczesność, minimalizm oraz dużą dawkę prostoty. Dzięki modnym rozwiązaniom, konkretne pokoje zachwycają swym klimatem i nietypową aranżacją. Dość powiedzieć, że wnętrza loftów charakteryzują się widocznymi materiałami konstrukcyjnymi (takimi jak beton, drewno, czy cegła). Odkryte rury i przewodniki również stanowią element dekoracji. Jak jednak wykorzystać styl loftowy w kuchni z salonem? Nie zaszkodzą użyteczne regały, czy też obszerne półki.
Dlaczego warto postawić na styl loftowy? Najważniejsze zalety aranżacji
Warto zauważyć, że styl loftowy odróżnia się od zwykłych aranżacji. Industrialne wnętrza są tutaj przestronne, a w osiągnięciu lepszego efektu pomagają też duże okna i otwarty plan podzielony na strefy. I choć furorę robią ciekawe elementy pofabryczne, to istotną rolę odgrywa połączenie metalu i drewna. Uważasz, że sama stal lub mosiądz nie nadaje się do kompletnej aranżacji? Podobnym tokiem rozumowania kierowali się projektanci. Dlatego połączyli wspomniane materiały z bardziej naturalnymi elementami. Bo trzeba powiedzieć, że drewno stanowi udane rozwinięcie koncepcji.
Należy też zaznaczyć, że styl loftowy lubuje się w prostych, dekoracyjnych formach. Dobrze jest więc wyposażyć salon w przepiękny stolik loftowy kawowy, który charakteryzuje się nieskomplikowaną konstrukcją. Model „Pająk” to wyśmienity wybór, gdyż został wykonany ze stali malowanej proszkowo. Całość uzupełniono dębowym blatem o grubości 27 mm. Drewno zostało zabezpieczone wysokiej jakości olejem, co pozwoliło uwydatnić jego zalety.
Połączenie kuchni z salonem. Czy ma sens?
Tradycyjne rozwiązania rządzą się swoimi prawami. Czasami jednak warto zrezygnować z nieco przestarzałych już reguł, aby uwydatnić walory całego mieszkania. Połączenie kuchni z salonem ma wiele plusów. Po pierwsze — pomysł pozwala cieszyć się większą przestrzenią. Brak ściany wpływa też optycznie na rozmiar pokoju, dzięki czemu pomieszczenie wydaje się znacznie obszerniejsze. Otwarta przestrzeń sprzyja również wspólnemu spędzaniu czasu. Dlatego możesz być pewien, że spotkania ze znajomymi będą się odznaczały niespotykaną wcześniej płynnością. Przygotowując posiłek, nie zostaniesz odizolowany od reszty towarzystwa. Połączenie kuchni z salonem pozytywnie oddziałuje na ciągłość komunikacji.
To jeszcze nie koniec zalet. Mariaż dwóch oddzielnych pokoi tworzy spójną całość, gdzie jednocześnie widoczny jest podział na funkcje. Elementy kuchenne nie mieszają się więc z salonowymi meblami, choć konkretne walory są ze sobą nieustannie połączone. Jadalnia zyskuje więc na przytulności, a pokój gościnny przestaje straszyć zbytnią wyniosłością. Dzięki połączeniu jedno miejsce zaczyna także pełnić kilka funkcji. Pokój reprezentuje salon, kuchnię, przestrzeń do odpoczynku i wspólnej zabawy. A nowoczesne rozwiązanie umożliwia korzystanie z industrialnych aranżacji. Styl loft na pewno się tutaj odnajdzie.
Jak wykorzystać styl loftowy w kuchni z salonem? Postaw na konkretne meble
Musisz wiedzieć, że styl loftowy nie potrzebuje zbyt dużej ilości mebli. Dlatego ich wykorzystanie można ograniczyć do rozsądnego minimum. Postaw jednak na produkty najwyższej jakości, gdyż będą one stanowiły o sile aranżacji. Warto również pamiętać, by meble były utrzymane w omawianym stylu – odejście od normy doprowadzi do niepotrzebnego bałaganu, rzutując na wygląd każdego pomieszczenia. Na co więc postawić?
Metalowe regały cieszą się dużym zainteresowaniem. Na pewno zaciekawią Cię industrialne modele Medium. Ponieważ ich konstrukcja została ręcznie wykonana, to całość charakteryzuje się ogromną wytrzymałością. Malowana proszkowo stal zachwyca zaś swym czarnym kolorem, który idealnie wpasuje się do fabrycznego stylu lat 60. XX wieku. A trzeba także zaznaczyć, że dębowe drewno nadaje całości naturalnego sznytu. Regał bez problemu odnajdzie się w salonie, gdzie posłuży jako schowek na pokaźną kolekcję książek. Umieścisz też tutaj ważne dokumenty lub rodzinne pamiątki.
Nie zaszkodzą również metalowe półki. Główna zaleta takiego rozwiązania? Meble nie zajmują sporej ilości miejsca, przez co pokój zachowuje wrażenie przejrzystości. Konkretne półki pozwalają też uporządkować różnorakie przedmioty, oczyszczając połączoną przestrzeń z przeszkadzających elementów. Powinieneś przyjrzeć się półce wiszącej X w stylu loft (rozmiar wynosi 60 – 120 cm). Nadaje się ona do praktycznie każdego miejsca. Odnajdzie się więc nie tylko w salonie, ale także i kuchni. Mebel przechowa dla Ciebie różnorakie przyprawy, pozwalając jednocześnie na szybki dostęp do swojej zawartości.
Jak oddzielić kuchnię od salonu? Pomocny okaże się styl loftowy!
Choć kuchnia z salonem stanowi udaną i przemyślaną aranżację, to jednak brakującą ścianę warto zastąpić jakimś przedmiotem. Plan należy wykonać w taki sposób, aby połączone pokoje nie straciły na swym uroku. Musisz jednak wiedzieć, że istnieje szereg doskonałych rozwiązań, dzięki którym uzyskasz oczekiwany efekt. Bo wbrew pozorom styl loftowy pozwala na kreatywne podejście do tematu.
Stół jadalniany stanowi popularny sposób na oddzielenie kuchni od salonu. Propozycja cechuje się praktycznością, bo umożliwia stworzenie dodatkowej przestrzeni. Mebel może więc posłużyć za kącik jadalniany lub stać się stanowiskiem roboczym. Aby nie ingerować w piękno aranżacji, trzeba zainwestować w model w stylu industrialnym. Stół o wymiarach 100-180 x 90 cm pomieści wszystkie osoby, metalowa konstrukcja wpasuje się zaś w otoczenie.
Nie powinno dziwić, że równie modnym rozwiązaniem jest wspomniany już wcześniej loftowy regał. Wysoki mebel pokojowy zastąpi brakującą ścianę, doskonale uzupełniając wystrój salonu. Wszak biblioteczka to nieodłączny kompan gustownej kanapy. Szybki dostęp do książek gwarantuje zaś rewelacyjny wypoczynek. Drewniane półki z pewnością pomieszczą również rodzinne zdjęcia, które z dumą będą prezentowały się w połączonej przestrzeni. Najlepiej skorzystać w tym przypadku z nowoczesnych regałów Medium Loft, dostępnych w różnych rozmiarach.